Jeśli lubisz dzikie kwiaty, z pewnością pokochasz je w swoim domu wraz z resztą roślin. Jest tak, że posiadanie ich w doniczce jest łatwiejsze niż myślisz, chociaż generalnie potrzebujesz miejsca nasłonecznionego lub z dobrym oświetleniem. Jeśli wybierzesz te, które naturalnie występują na zewnątrz w miejscu, w którym mieszkasz, będzie Ci jeszcze łatwiej je wyhodować.


Mając to na uwadze, dziś polecamy pół tuzina łatwych w uprawie polnych kwiatów w domu. Zanotuj je, jeśli chcesz nadać świeży i naturalny akcent w jakimś zakątku swojego domu.
Jedną z najpiękniejszych i najweselszych roślin do sadzenia w domu są gerbery, które znajdziesz również w wielu kolorach, takich jak żółty, pomarańczowy, czerwony i biały. Tę dziką roślinę można sadzić pod koniec maja lub na początku czerwca, a zakwitnie pod koniec sierpnia. Można ją jednak sadzić do października.


Musisz umieścić je obok okna. Latem unikaj bezpośredniego światła słonecznego w centralnych częściach dnia, ponieważ przy wysokich temperaturach dobrze trzyma się w miejscach półcienistych. W ten sam sposób pamiętaj, aby doniczkę przekręcić tak, aby równomiernie naświetlała całą roślinę.
A jeśli chodzi o podlewanie, upewnij się, że gleba jest dość sucha przed wlaniem wody. Jeśli liście żółkną, to prawdopodobnie z powodu nadmiaru wody.
Jednym z najładniejszych i najlepiej pachnących polnych kwiatów jest lawenda. Wszyscy mamy w pamięci ten obraz pól lawendy w miejscach oddalonych od miasta, który tak bardzo kochają fani fotografii. Aby sadzić lawendę w domu, potrzebujesz wysokiej jakości nasion.


Umieść glebę w doniczce i wymieszaj ją z nawozem. Umieść nasiona lawendy w ziemi, pozostawiając 1,5 centymetra między jednym a drugim i dobrze przykryj ziemią. Następnie obficie podlewaj. Będziesz musiał często podlewać, a zobaczysz, jak roślina kiełkuje od dwóch tygodni do miesiąca.
Z pewnością kiedykolwiek patrzyłeś na pola makowe lub te, które znalazłeś na poboczu drogi. Cóż, możesz je również posadzić w domu. Będziesz potrzebować średniej wielkości doniczki i dobrego podłoża, aby rosły z siłą i kolorem. One również potrzebują dużo słońca , więc przyjrzyj się, gdzie je umieścić, ponieważ powinny one mieć działanie promieni słonecznych około 6 lub 7 godzin dziennie. Podlewaj często, choć umiarkowanie, a 25 lub 30 dni po siewie zobaczysz, jak kwitną.


Margarity są wśród kwiatów najpiękniejsze i obficie rosną. Łatwo je wyhodować w domu lub w doniczce, którą można również postawić na balkonie. Najbardziej wskazaną rzeczą jest, aby na dnie, przed ziemią, umieścić trochę żwiru lub trochę ziemi wulkanicznej, ponieważ konieczne jest, aby dobrze odprowadzały wodę i miały dobrą cyrkulację powietrza.
Stokrotki wymagają częstego i obfitego podlewania i chociaż nigdy nie należy ich podlewać, gleba musi być wilgotna. I pamiętaj, że podobnie jak inne potrzebują dużo słońca, chociaż stokrotkom wystarczy 3-4 godziny dziennie.
Ładna arena z małymi białymi kwiatami jest jednym z tych dzikich kwiatów, które mogą rozjaśnić Twój ogród, taras lub jakiś zakątek domu. Idealnie powinno być w doniczce lub donicy na balkonie lub tarasie, ponieważ wolą być na zewnątrz, w miejscach słonecznych lub w półcieniu. Należy je podlewać z umiarem i pamiętać o pielęgnacji między wiosną a latem.

Najlepszą porą na sadzenie arenarii jest wiosna i powinieneś przesadzić ją z doniczki, jeśli zauważysz, że korzenie wychodzą przez otwory drenażowe.
Wśród roślin i aromatycznych ziół wyróżniają się piękne kwiaty, które bez problemu można uprawiać w domu. mówimy tu o tymianku. Jego pielęgnacja jest bardzo łatwa, ponieważ bardzo dobrze znosi wysokie temperatury i potrzebuje mało wody. Oprócz używania go do naparów, będziesz cieszyć się przyjemnym aromatem, który wydziela.
Tymianek można posadzić w doniczce z nasion, których kiełkowanie zajmie około miesiąca, ale także z sadzonki. Jeśli masz zamiar umieścić garnek na zewnątrz, należy sadzić tymianek między marcem a czerwcem, ale jeśli masz zamiar umieścić go w pomieszczeniu, można to zrobić w dowolnym momencie roku, tak długo, jak masz ogrzewanie w domu w miesiącach chłodniejszych, ponieważ najlepszą rzeczą dla tej rośliny jest to, że temperatura wynosi około 20 ºC.