Copyright 2019 - Custom text here

Honoratki - Założycielka

Honoratki - Założycielka

Sługa Boża Aniela Róża Godecka (1861-1937)

 Aniela Godecka była niesamowicie ciekawa świata. Jej trudny i dociekliwy sposób poznawania świata przerastał czasem otoczenie.

Otrzymała wysokie wykształcenie w ówczesnej rzeczywistości – Uniwersytet Moskiewski.  Została nauczycielką. Bardzo kochała tę pracę. Zaczęła poszukiwać swojej życiowej drogi. Zaręczyła się… Szukała w różnych miejscach… Zakon był ostatnim miejsce, gdzie chciałaby spędzić życie. Pomoc drugiemu, służba Bogu, służba Ojczyźnie – to ścieżki, które wpoił jej ukochany ojciec. Po jego śmierci, w momencie poważnego kryzysu zadała sobie pytanie: „Czy ty żyjesz dla siebie tylko?”.

To był moment zwrotny. Zaczęła głębiej myśleć o życiu duchowym. Pytanie na modlitwie: co dalej? Trafiła do Sióstr Sercanek Najczystszego Serca Maryi.

Sercanki były dla Anieli niebem na ziemi! Następnie pojechała do Zakroczymia, aby odbyć rekolekcje pod kierunkiem Ojca Honorata.

W końcu…. znów pod kierunkiem Honorata, po duchowej walce przed Najświętszym Sakramentem – decyzja.  Zakłada zgromadzenie, które zajmie się kobietami pracującymi w fabrykach. Ogromna potrzeba.